marți, 19 septembrie 2017

TURNEUL SPERANȚELOR - Maramureș vs. Satu Mare 0-7

Echipa Maramureșului a pierdut cu 0-7 partida de la Carei jucată în compania reprezentativei similare a județului Satu Mare în a doua etapă din Turneul Speranțelor, competiție dedicată copiilor născuți în 2004.
Federația Română de Fotbal și asociațiile județene de fotbal din țară organizează în sezonul 2017/2018 Turneul Speranțelor. Scopul este selectarea și formarea unei noi generații de jucători în vederea construirii naționalei României la această categorie de vârstă.
Se joacă trei reprize a câte 30 de minute, fiecare jucător evoluând timp de 60 de minute. În prima etapă, maramureșenii s-au impus cu 4-2 în compania reprezentativei județului Bistrița Năsăud, pentru ca la finele săptămânii precedente să piardă cu 0-7 partida cu echipa județului Satu Mare, în meci disputat la Carei.
Pentru județul Maramureș au jucat: Rus Tudor (ASF Kiss Baia Mare), Rareș Varga (Plimob Sighetu Marmației) - portari; Darius Ardelean (Plimob Sighetu Marmației), Darin Turdeanu (Sporting Recea), Andreas Mureșan (Sporting Recea), Cătălin Iancău (Sporting Recea), Denis Oros (Sporting Recea), Darian Illieș (Sporting Recea) - fundași; Cristian Raicu (Sporting Recea), Sebastian Hidigan (Sporting Recea), Darius Hordo (Sporting Recea), Filip Vlad (Sporting Recea), Alexandru Corneștean (Plimob Sighetu Marmației), Dănuț Andrei (CS Minaur Baia Mare) - mijlocași; Cosmin Kovacs (Plimob), Dorin Cîrjă (Sporting Recea), Cătălin Boiciuc (Plimob Sighetu Marmației) - atacanți. Antrenori: Sorin Sabău și Dănuț Sabou

Următoarea etapă se va disputa duminică, 24 septembrie, în compania reprezentativei Sălajului.