joi, 22 iunie 2017

Meci de baraj Liga a 3 a. “U” Cluj Napoca mult peste Lăpuşul Târgu Lăpuş

U” Cluj Napoca - Lăpuşul Târgu Lăpuş: 8-0 (5-0)
Cluj Arena; cca 4.000 spectatori
Arbitri: Rareş George Vidican (Oradea) - Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara) şi Casian Bala (Arad). Observatori: Vasile Popa (Bistriţa) şi Mihai Tira (Alba Iulia).
“U” Cluj: Man - Budăcan, Abrudan, Ionescu, Manu - Giurgiu, Rogozan (86, Fodor) - Takacs, Goga, Hîmpea (90, Chiorean) - Lemac (88, Fizeşan). Antrenor: Marius Popescu
Rezerve: Pop, Pintea, Hordouan.
Lăpuşul: Lovasz - Leşe (57, Cociş), Habeu, Ungur, Nyegrai (81, Părăvan) - Petreuş, Buda (51, Cârtiţă), Burza, Taraczkozi - Costenar (75, Hodiş), Satmari. Antrenor: Cristian Vasc
Rezerve: Pop - Boga, Filip
 Scorul a fost deschis de Brian Lemac în minutul 11, după care a fost rândul lui Darius Hîmpea să majoreze scorul la 2-0 pentru U Cluj Napoca, în minutul 33. Patru minute mai târziu, Brian Lemac înscrie din nou și scorul devine 3-0 pentru “studenți”.
Spre finalul primei reprize, Dorin Goga reușește performanța de a înscrie două goluri într-un minut: în minutul 44 și minutul 45. Astfel, prima repriză se încheie cu scorul de 5-0 pentru universitari.
În repriza a doua, în minutul 78, scorul se majorează la 6-0 prin golul lui Rareș Takacs. În minutul 85, Dorin Goga înscrie al treilea gol al său și scorul se majorează la 7-0. Tot Dorin Goga înscrie în minutul 93. U Cluj Napoca câștigă la pas meciul cu 8-0.U Cluj mai are un meci cu Târgu Lăpuș în deplasare. Promovarea în Liga a III-a este mai mult ca sigur asigurată pentru clujeni.