miercuri, 22 octombrie 2014

Victorie istorică!

Simona Halep a învins-o pe Serena Williams în Singapore, la Turneul Campioanelor

Jucătoarea româncă de tenis Simona Halep, locul 4 WTA, a învins-o pe Serena Williams, locul 1 WTA, scor 6-0, 6-2, în Singapore, la Turneul Campioanelor, într-o oră şi 5 minute.
Jucătoarea americană de tenis Serena Williams,  nu mai pierduse un set fără să câştige vreun game din mai 2013, de la turneul de la Madrid.
"Este cel mai mare meci din viaţa mea", a spus Simona, imediat dupa ce a obţinut victoria.
Halep i-a predat o „lecţie de limba română” de neuitat americancei Serena! Felicitări! Nu te mai opri! La felul cum ai jucat azi, meriţi să-ţi împlineşti visul, acela de a fi numărul 1 în lume!